Nahrávám...
Profesionální řešení archové montáže

MANUÁL

Obsah manuálu


Brožura V1Funkce Brožura V1 vytváří montáž nového dokumentu pro vazbu V1 (na stříšku).
Při zvolení tohoto typu vyřazení je automaticky nastaven duplexing levého a pravého okraje

Počet stránek původního dokumentu musí být dělitelný 4, pokud tomu tak není, na konec dokumentu jsou přidány prázdné stránky.Počet stran v jedné složce můžete určit po zatrhnutí volby "Složky po". Pokud dokument neobsahuje dostatečný počet stran, jsou na konec dokumentu přidány strany prázdné.

Pokud zvolíte vyřazení na V1, změní se popis rozestupů na HŘBET a 0ODSTUP. Použijte tyto hodnoty pro nastavení kompenzace tloušťky papíru.Pokud nastavíte ODSTUP na kladnou hodnotu, jsou stránky na vnějším (prvním) archu od sebe odsunuty o tuto hodnotu. Stránky na vnitřním archu sedí přesně u sebe. Pro úspěšné použití tohoto vyřazení je třeba mít připravenu obálku se hřbetem. Hodnota ODSTUP udává rozestup jednotlivých archů od sebe, pro stejný papír bude tedy vždy stejná.

Pokud obálku zvlášť nemáte a přesto chcete kompenzovat tloušťku papíru, jako nouzové řešení můžete zadat zápornou hodnotu. V tomto případě jsou strany na vnějším archu ponechány u sebe a strany na vnitřním archu jsou posunuty k sobě. Pokud by tedy na vnitřním archu byl např. obrázek přes obě strany, vznikne nežádoucí efekt.

HŘBET je pro všechny archy shodný.

STRÁNKY RŮZNÝCH ROZMĚRŮ UVNITŘ JEDNOHO DOKUMENTU:

Pokud jsou v dokumentu různě veliké stránky, výchozí rozměr archu je nastaven tak, aby se na něj vešla největší stránka (bere se zvlášť největší výška a šířka). Strany různých rozměrů jsou pak na archu umístěny výškově na střed a šířkově do hřbetu. Pokud přidáte ořezové značky, ukazují rozměry největšího možného archu.

PŘÍKLADY POUŽITÍ:

 Časopisy, brožury

Obecně všechny materiály vázané V1, což je velmi častý způsob vazby.

Modelový příklad:

Tisk dokumentu o 8 stranách pro vazbu V1.

Prohlédněte si výsledné uspořádání jednotlivých archů na schématu:Pokud se jedná o vazbu po složkách je možno nastavit počet stran ve složkách.

Prohlédněte si výsledné uspořádání jednotlivých archů při vyřazení stejného dokumentu při nastavení velikosti složky na 4 strany:
Stáhněte si instalační soubory PLDA 5:
Stáhnout
Vaše jméno:


E-mailová adresa, na kterou Vám zašleme odkaz ke stažení:


Zvolte platformu:
 Windows    OSX


Opište prosím text z obrázku (ochrana proti spamu):